MMOGamer © 2023. Tüm hakları saklıdır.

mmogamer.net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Street Fighter 6 1 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Street Fighter 6 1 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Street Fighter 6, güçlü bir lansman hafta sonundan sonra hızla büyüyor ve şimdiden bir milyon oyuncuya ulaşmış durumda.

Ramazan Talha Yüzmeç Ramazan Talha Yüzmeç - - 2 dk okuma süresi
950 1

Street Fighter 6, güçlü bir lansman hafta sonundan sonra hızla büyüyor ve şimdiden bir milyon oyuncuya ulaşmış durumda. Capcom, bu sabah Twitter üzerinden oyuncu sayısının bu önemli kilometre taşını duyurdu ve bu haberle birlikte bir tebrik çizimi paylaştı. Ayrıca Capcom, Street Fighter serisinin bugüne kadar toplamda 50 milyonun üzerinde satış gerçekleştirdiğini belirtti.

Street Fighter 6 Zirveye Oynuyor

Yapım 2 Haziran Cuma günü PC, PlayStation ve Xbox platformları için dünya çapında piyasaya sürüldü.Hafta sonu boyunca Steam üzerinden takip edilen PC oyuncu istatistikleri, Street Fighter 6’nın dövüş oyunu rakiplerine göre neredeyse iki kat daha fazla eşzamanlı oyuncuya sahip olduğunu ortaya koydu.

Mortal Kombat 11 veya Tekken 7 gibi oyunlardan daha fazla oyuncu, aynı anda Street Fighter 6 oynuyordu ve bu da oldukça büyük bir farkla kendini gösterdi.Capcom, 2016 yılında Street Fighter 5’in 1.4 milyon satışını kutlarken daha temkinli bir tavır sergilemişti. Ancak yapım, bu satış rakamını çok daha kısa bir sürede başarmış durumda.

Street Fighter 6, Capcom için başarılı bir oyun gibi görünüyor. Eurogamer’ın Street Fighter 6 incelemesine göre, oyun aynı zamanda genel olarak çok başarılı bir yapım olarak öne çıkıyor ve “önceki hataları düzeltirken ünlü dövüş oyunu serisini modern çağa taşımayı başaran” bir yapım olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar